Rodzice – jaki sport dla swojego dziecka wybierzecie?

Wszelkie formy aktywności ruchowej dzieci są nieodzowną częścią ich prawidłowego rozwoju. W obecnych czasach, dzieci i młodzież są szczególnie zagrożone wystąpieniem niektórych chorób cywilizacyjnych jak nadwaga czy otyłość. Wynika to przede wszystkim z dynamicznego rozwoju technologii, przez co w znaczący sposób przyczynia się do bierności ruchowej młodego pokolenia.

Czy dzieci powinny uprawiać sport?

,,Wstań od tego komputera!” – czyli pierwsza oznaka kłopotu?

Coraz więcej czasu młodzi ludzie poświęcają na gry komputerowe, telewizję, życie w sieci niż na ruch. Dlatego też koniecznością jest, aby zachęcać młode pokolenie do uprawiania różnych form sportu czy rekreacji ruchowej. Korzyści płynące z uprawiania sportu przez dzieci są nie do przecenienia. Sport, oprócz zbawiennego wpływu na rozwój fizyczny organizmu, doskonale również stymuluje rozwój psychiczny dziecka, kształtując w nim pożądane cechy charakteru jak na przykład sumienność, systematyczność, cierpliwość, szacunek dla partnerów i rywali, a także wiele innych.

 Co więcej, uprawianie przez dzieci dyscyplin zespołowych jak piłka nożna siatkówka czy hokej kształtuje i rozwija takie cechy jak umiejętność działania w zespole, odpowiedzialność czy poczucie przynależności do grupy, tak ważne w dzisiejszym wyalienowanym, wirtualnym świecie. Z doświadczenia wiadomo, że dzieci uprawiające sport są bardziej otwarte na innych, odpowiedzialne, pewne siebie i swoich możliwości niż rówieśnicy, którzy sportu nie uprawiają.

Sport dla dzieci – samodzielnie czy z grupą?

Dzieci powinny uprawiać sport pod okiem doświadczonych instruktorów i trenerów w klubach sportowych. Jest to o tyle ważne, że ze względu na młody wiek, bardzo istotny jest odpowiedni dobór jednostek i obciążeń treningowych i właściwe podejście psychologiczne. Sport dzieci, w pierwszej kolejności ma być dobrą zabawą, przyjemnością i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Dopiero w dalszej kolejności powinny znajdować się osiągane przez młodych podopiecznych wyniki. Dlatego właśnie trening pod okiem przygotowanych do tego osób, fachowców, może przynieść pożądane efekty w postaci wszechstronnego rozwoju dziecka. Równie dobrze można to porównać do zagrania po raz pierwszy u bukmachera. Zapytacie się, co tu robi bukmacherka w porównaniach, ale przypominamy że jest to strona poświęcona właśnie temu, więc takie porównania nam po prostu najlepiej wychodzą.

Ćwiczenia – dobry sposób na lepsze życie?

Nie zgadzamy się z argumentem ,,dzieci które nie uprawiają sportu są mniej aktywne socjalnie”. Ten argument jest zbyt szeroko zakrojony, oraz nie bierze pod uwagę wielu czynników wpływających na dzieci. Choć nie ukrywamy, ćwiczenia sportowe to mimo wszystko świetny sposób na poznanie nowych ludzi, lecz osoby patrzące na to z tej perspektywy, powinny raczej pomyśleć o znalezieniu sobie innego hobby. Na przykład obstawianie sportów amerykańskich. Ciekawe i jednocześnie związane ze sportem, nieprawdaż? Wracając jednak do tematu, sport uprawiany już jako dziecko to świetna okazja do polepszenia swojego startu w życiu, oraz danie takiemu dziecku możliwość na wykształcenie pewnych umiejętności, które będą bardzo przydatne w jego dorosłym życiu.

Jednym z przykładów takiej umiejętności jest na pewno pływanie, ponieważ przy każdym rodzaju akwenu wodnego może wydarzyć się wypadek, drugim przykładem może być tutaj bieg długodystansowy, bądź intensywny sprint. W dorosłym życiu czasami może być naprawdę ciężko z czasem, ale dorosły, który od dziecka ćwiczy bieganie ma większe szanse na dobiegnięcie na pociąg, który zaraz ma odjechać od osoby, która nigdy w życiu tego nie robiła.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Promocje bukmacherskie

Back to top button