Obstawianie sportów Amerykańskich

Obstawianie sportów amerykańskich cieszy się olbrzymią popularnością w Polskich zakładach bukmacherskich online. Nic dziwnego – przynosi to zawodnikom bardzo dużo frajdy. W poniższym artykule opisujemy jak obstawiać sporty amerykańskie: futbol amerykański oraz baseball.

obstawianie mlb
Jak obstawiać sporty amerykańskie?

Football amerykański najpopularniejszy 

Football amerykański to najpopularniejsza dyscyplina sportu w Stanach Zjednoczonych obok baseballa MLB. Jej fanów można spotkać na całym świecie. Atutem ligi footballu amerykańskiego jest fakt, że wszystkie drużyny rozgrywają mecze tylko raz w tygodniu, zatem linie na ich spotkania wystawia się najczęściej wraz z początkiem tygodnia.

Oprócz tego, dzięki mniejszej ilości spotkań mamy znacznie większy komfort podczas śledzenia gry poszczególnych drużyn. Niektórym obstawianie w STS z wyprzedzeniem może wydawać się absurdalne, ponieważ przez kilka dni wydarzyć się może bardzo wiele – istnieje ryzyko kontuzji wśród zawodników oraz wystawienia nowych zawodników przez trenera. Z powyższych względów niektórzy uważają, że obstawianie meczy z wyprzedzeniem nie ma żadnego sensu.

sts kod promocyjny 2019
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli na początku tygodnia zauważa się wyjątkowo dobrą ofertę, nie wolno się zastanawiać, ponieważ do końca tygodnia może ona się mocno zmienić. Jeśli widzisz faworyta z handicapem -4, graj, ponieważ może on za kilka dni skoczyć do poziomu -7 bądź -8. Na wczesne linie należy uważać w sytuacji, gdy planujemy grać Totals oraz wtedy, gdy status rozgrywającego wydaje się niepewny. 

Bukmacherskie liczby w NFL mocniej opierają się o rynek graczy, a nie o rzeczywisty potencjał konkretnych drużyn. Z tego faktu zdają sobie sprawę wszyscy bukmacherzy. Gdy oddsmaker określa linię we wtorek, nie wie, w jaki sposób zmieni się ona pod koniec tygodnia. Jest to dobitny dowód potwierdzający prawdziwość „wczesnych linii”. Footbal amerykański charakteryzuje się tym, że zauważalna jest tutaj wyjątkowa fluktuacja cen oraz handicapów. Największy wpływ ma na to rynek, a nie potencjał ofensywy danych drużyn. 

Jak analizować mecze footballu amerykańskiego?

Jeśli chcemy analizować mecze footballu amerykańskiego, musimy wiedzieć w jaki sposób dana drużyna gra oraz przeciw komu. Należy zatem dowiedzieć się m.in. w jaki sposób atak danej drużyny spisuje się przeciw żwawej obronie, jak drużyna gra przeciw dużej defensywie oraz czy będzie ona ryzykować dalekimi podaniami czy postawi na szarżę. Mnogość zagrywek jest cechą charakterystyczną tej dyscypliny sportu. Trzeba o tym pamiętać obstawiając mecze. Każda drużyna ma swoje mocne i słabe strony. 

Baseball amerykański – jak obstawiać? 

W przypadku baseballu amerykańskiego MLB najpopularniejszą formą obstawiania jest zakład head to head. Jest to bardzo prosta forma zakładu. Określa się w niej, która drużyna wygra dany mecz. Baseball jest bardzo charakterystyczną dyscypliną, ponieważ ilość wygranych oraz przegranych meczów między najlepszą a najgorszą drużyną jest często bardzo mała.

Zdarza się, że najlepsza drużyna wygrywa w sezonie około 60% spotkań, a najgorsza aż 40%. Z tego powodu obstawianie baseballu wydaje się niektórym bardzo trudnym zadaniem.

Promocje bukmacherskie

Back to top button