Na czym zarabiają firmy bukmacherskie?

Czasami, aby wygrać, trzeba postarać się zrozumieć pozycję swojego przeciwnika. W końcu każdy z nas szuka sposobu na pokonanie bukmachera. Aby skutecznie obstawiać, musisz nie tylko znać metodę obliczania kursów, analizy, ale także umiejętność obliczania prawdopodobieństwa i wyboru odpowiedniego zakładu. Bukmacherzy to potrafią, przez co ich zarobki sięgają milionów euro. Na czym więc zarabiają firmy bukmacherskie? O tym dowiesz się już za chwilę!

Na czym zarabiają firmy bukmacherskie?

Kim są bukmacherzy?

Bukmacherzy to instytucje odpowiedzialne za przyjmowanie zakładów pieniężnych przed rozpoczęciem meczów sportowych lub wydarzeń towarzyskich i kulturalnych. Termin bukmacher pochodzi od angielskiego „bookmaker” i pierwotnie odnosi się do osoby, która prowadzi księgę zakładów. Firmy zatrudniają zespoły ludzi zwanych operatorami bądź analitykami kursów. Ich zadaniem jest określanie kursów na podstawie prawdopodobieństw i opinii publicznej, aby jak najlepiej odzwierciedlić prawdopodobieństwo i margines zysku przy każdym wyniku.

Nie jest łatwo wziąć pod uwagę wszystkie zmienne w każdym przypadku. W każdym meczu taki ekspert musi wziąć pod uwagę formę drużyny, kontuzje kluczowych graczy, wpływ sędziów, widzów itp. Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, najpierw obliczają rzeczywiste prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia, a następnie wykorzystują margines.

Jak wszyscy mogli się domyślić, eksperci są całkiem nieźli w tym co robią, Oczywiście wypadki w sporcie, gdzie legalni bukmacherzy tracą spore kwoty się zdarzały, ale zwykle nie zdarza się to zbyt często.

Darmowy bonus STS
Darmowy bonus STS

Jak zarabiają firmy bukmacherskie?

Otóż bukmacherzy firmy bukmacherskie mogą zarabiać niezależnie od wyniku zdarzenia. Można powiedzieć, że operatorzy zarabiają zarówno na składaniu i przyjmowaniu zakładów, a nie na wynikach poszczególnych wydarzeń. Jednym z zadań ekspertów jest upewnienie się, że liczba zakładów postawionych na pojedynczy wynik jest proporcjonalna, tak aby był zysk niezależnie od wyniku. Po ogłoszeniu kursów będą zwracać szczególną uwagę na trendy kursowe i rozkład wyników.

Jak bukmacherzy reagują na zakłady graczy?

Jeśli gracze zainwestują znacznie więcej pieniędzy niż dany ekspert bysię spodziewał, kurs ulegnie zmianie. Wtedy też kursy na popularne zakłady spadają. Przeciwstawne zakłady wtedy też stają się bardziej atrakcyjne. Niezależnie od wyniku jest to przemyślana procedura zapewniająca firmie zyski.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy bukmacherzy na czymś jeszcze zarabiają?

Oczywiście że tak – kolejną kwestią jest również marża bukmacherska. Jest to stały dodatek do zakładu, który ma za zadanie równoważyć ewentualne straty z zakładu. Zwykle stawka wynosi od 5-20% od zakładu klienta. Naturalnie niektórzy bukmacherzy świadomie rezygnują czasowo ze swojej marży, tylko po to, aby zachęcić jego klientów do obstawiania. Tak na boku warto jest jeszcze wspomnieć o tym, że oprócz marży bukmacherskiej, firmy bukmacherskie również przerzucają podatek na rzecz państwa na klienta – zwykle wynosi on 12% od danej kwoty zakładu.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Promocje bukmacherskie

Back to top button